A projekt célja az információbiztonság-tudatosság növelése, mivel az infokommunikációs technológiák rohamos fejlődése nem csupán a digitális jólét megteremtésével jár együtt, hanem egyúttal a polgári lakosság jólétét, kényelmét is elősegítheti. Az információtechnológia azonban egyúttal óriási kockázatot is jelent, amennyiben nem tudatosan használjuk őket, így kiemelt figyelmet kell fordítani a felhasználók digitális immunitásának erősítésére. A polgári lakosságban az információbiztonság tudatosítása a saját biztonságuk erősítése mellett együtt jár az adott állam nemzetbiztonsági szintjének növelésével, a kritikus infrastruktúrák kitettségének csökkenésével.

 

A kutatás ezt alapul véve tanulmányozza és készít felmérést a jelenlegi helyzetről, majd javasol fejlesztési stratégiákat, beleértve egy oktatási csomagot, amely akár a felsőoktatási rendszerbe is beleilleszthető.

 

A projekt célja a felsőoktatás digitális-technológiai és módszertani fejlesztése, kutatással és hasznosítható gyakorlatok kidolgozásával módszertani kereteket kíván adni a digitális oktatás hatékony beágyazásának. A DOKK keretein belül valósul meg a MODIKA (Modern Digital Knowledge Acquisition) projekt. Ennek célja a korszerű ismeretszerzés digitális úton történő támogatása a legkorszerűbb módszerek alkalmazásával, több korosztály, tudományterület és kultúra szerinti célcsoport részére fejlesztett digitális kurzus, tartalom és tananyag fejlesztésével. A projekt kiemelt figyelmet fordít az egyéni tanulási utak biztosítására is az egyén igényeinek megfelelően. Mindez egy olyan kutatási kontextusban történik, ahol ötvöződnek a társadalomtudományi és informatikai kutatási módszerek és hagyományok.

 

A projektnek három fő célja: (1) digitális oktatási módszerekkel működő online képzések fejlesztése, (2) a képzések elvégzésre történő motiváció növelése a hallgatók körében és (3) a digitális kompetenciák fejlesztése. A GDE a projektben két toolkit/eszköztár kidolgozását; két értékelési útmutató elkészítését; két pilot e-learning kurzus létrehozását, lefolytatását; hallgatói visszajelzések gyűjtését, valamint két kurzus végső formájának elkészítését, elérhetővé tételét tűzte ki feladatául.