Ugrás a tartalomra

Szakirányú továbbképzés

Szakirányú továbbképzés

 

Adatvédelmi és információbiztonsági menedzser

ESG-fókuszú vállalati szaktanácsadó

 


Adatvédelmi és információbiztonsági menedzser

 

 

A képzés során a vállalati gazdasági biztonságot támogató adatvédelmi és információbiztonsági biztonságfelügyeleti rendszer működtetéséhez, menedzseléséhez szükséges tudáselemeket sajátítanak el a hallgatók. Az üzleti folyamatok és az üzleti eredményesség támogatásához hálózat és projektmenedzsment alapú rendszerszemlélet és a menedzsment döntések elfogadásához a jövőkép kontextusba helyezésének elsajátítása szükséges.

 

 

Képzés megnevezése Munkarend Képzési idő Finanszírozási forma
Adatvédelmi és információbiztonsági menedzser levelező képzés 2 félév önköltséges

 

A jelentkezés feltétele

A következő képzési területek valamelyikén legalább alapképzésben (korábban egyetemi vagy főiskolai képzésben) szerzett oklevél: informatikai, műszaki, gazdaságtudományi, társadalomtudományi, pedagógusképzés, jogi, közigazgatási, rendészeti vagy katonai.

 

Milyen tudás birtokába jutsz a képzés során?

 

 

 

Főbb tárgyak, ismeretkörök

 

Az információbiztonság alapjai, a létfontosságú információs infrastruktúra védelme: 20 kredit


Az információbiztonság és az információs kultúra alapjai, offenzív és defenzív tevékenység, létfontosságú információs infrastruktúra védelme, az információs támadások dimenziói. Etikai és projektirányítási ismeretek. Iratkezelési és elektronikus ügyintézési ismeretek. A magyar és nemzetközi információbiztonsági ajánlások. Kriptográfia, titkosítás, elektronikus aláírás, elektronikus szolgáltatások szabályozása.

 

 

Az adatvédelem és az információbiztonság jogi és minőségügyi alapjai: 15 kredit


Adatvédelem és információszabadság. A minősítéssel védhető közérdek, nem nyilvános és üzleti titok védelme. Minősített elektronikus rendszerek üzemeltetése. Kockázatelemzés és kockázatmenedzsment, információbiztonsági minőségirányítás, biztonságszervezés. Információbiztonsági auditálási okmányrendszer-ismeretek.

 

 

A komplex információbiztonság gyakorlati megvalósítása: 24 kredit


Rendszerek információbiztonsági üzemeltetése. Elektronikus információ biztonságának gyakorlata. Az alkalmazás- és rendszerfejlesztések biztonságának követelményei, és minőségbiztosítása. Az állami és önkormányzati rendszerek elektronikus információbiztonsága. A magyar szabványok és nemzetközi ajánlások az információbiztonsági rendszerfejlesztésekben. Hálózati behatolás-védelem, vírusvédelem.

 

 

A szakdolgozat kreditértéke: 8 kredit

 

Egyéb információk

A konzultációk ideje: péntek délután, szombat; átlagosan 8-9 alkalom/félév.

A képzés önköltséges, díja: 400.000 Ft/félév

 


 

ESG-fókuszú vállalati szaktanácsadó


Napjainkban a társadalom és gazdaság számos kihívás előtt áll: klímaváltozás, társadalmi egyenlőtlenségek okozta problémák feloldása, gazdasági növekedés biztosítása.

A gazdasági élet szereplői felé egyre nagyobb az elvárás, hogy a környezeti fenntarthatóság, a társadalmi felelősségvállalás és a jó vállalatirányítás feltételeinek megfeleljenek, ehhez azonban olyan ESG szakemberekre van szükség, akik rendelkeznek a megfelelő tudással és kompetenciákkal - és nem utolsósorban megfelelnek a törvényi előírásnak.

 

Képzés megnevezése Munkarend Képzési idő Finanszírozási forma
ESG-fókuszú vállalati szaktanácsadó szakirányú továbbképzés levelező képzés (1 hónap kötelező gyakorlattal) 2 félév önköltsége

 
A jelentkezés feltétele

Az „ESG-fókuszú vállalati szaktanácsadó szakirányú továbbképzésben” alapképzésben (korábban főiskolai szintű képzésben) vagy osztatlan képzésben szerzett szakképzettséggel és oklevéllel rendelkezők vehetnek részt.

Milyen tudás birtokába jutsz a képzés során?

  • A képzés során a résztvevők megismerkednek az ESG fogalomkörével, az ESG szemlélettel és annak gyakorlatba történő átültetésének feltételeivel, lehetőségével.
  • Gyakorlati példákon át sajátíthatják el a módszertant, hogyan lehet az ESG szemléletet a gazdaság különböző területein, vállalat és szervezet szintjén is beépíteni a stratégiai és operatív működésbe.
  • Elsajátíthatják a szükséges szakmai tudást és képességeket, beazonosíthatják és önazonossá tehetik a szükséges attitűdöket.
  • Megismerhetik azokat az autonómiákat, döntési jogköröket és felelősséget, amire egy ESG tanácsadónak szüksége van a minőségi és konzekvens munkához.

 

Főbb tárgyak, ismeretkörök

A szakképzettség megszerzéséhez összegyűjtendő kreditek száma, a szakképzettséghez vezető szakterületek és azok kreditaránya (további részletes információ az alábbi táblázatban*)

  • ESG és Fenntarthatósági Keretrendszerek ismeretkör/ismeretek: 20 kredit

Fenntarthatósági alapismeretek, ESG alapok I., Környezetvédelmi ismeretek, Nemzetközi ESG Keretrendszerek és szabványok jelentéstételi folyamatban, Klímaváltozás

  • Társadalmi fejlődés és vállalti etika ismeretkör/ismeretek: 8 kredit

Társadalmi ismeretek, Vállalati integritás, compliance ismeretek

  • ESG Alapok és Jogi Compliance ismeretkör/ismeretek:10 kredit

Fenntarthatósági jelentés és ESG beszámoló elemzése, ESG Alapok és Jogi Compliance, ESG alapok II., GDPR, Szociális jog

  • Digitális Technológiák és Energetikai Megoldások az ESG Keretrendszerben:14 kredit

Digitális ESG, Energetikai ESG gyakorlat, Környezetirányítási és vállalatirányítási rendszerek mint az ESG és a fenntarthatóság támogatói, Fenntarthatósági jelentés és ESG beszámoló elemzése

  • Szakmai gyakorlat (1 hónap): 4 kredit
  • Záródolgozat: 4 kredit

Összesen:  60 kredit

 

Oktatás folyamata:

A zárt rendszerű távoktatási rendszerben található elektronikus tananyagok segítségével hallgatóink önállóan tanulhatnak. Az egyéni tempóhoz igazodó tanulás nagyfokú rugalmasságot biztosít, és hozzájárul ahhoz, hogy tanulásra fordított idejüket maguk osszák be. A legalább egy hónapos gyakorlat is alapkövetelmény.

 

Egyéb információk:

A képzésen résztvevők tananyaga átfedést mutat a „ESG tanácsadó részismereti képzés” oktatási anyagával. Ennek köszönhetően az „ESG-fókuszú vállalati szaktanácsadó szakirányú továbbképzést” elvégzők egyben megszerzik azt az „ESG tanácsadó részismereti képzést” igazoló mikrotanúsítványt is, amely az ESG tanácsadói tevékenység törvényben meghatározott egyik feltétele. Ennek törvényi keretrendszeréről és további feltételeiről a 29/2024. (VIII. 8.) NGM rendeletben olvashat részletesebben.

 

Azon hallgatók, akik elvégzik a ESG tanácsadó részismereti képzés bármely kurzusát, az beszámításra kerül az ESG-fókuszú vállalati szaktanácsadó szakirányú továbbképzésben.

 

A képzés nyelve: magyar

 

Konzultációk időpontja: a hallgatói igények alapján várhatóan havonta egy alkalommal

A képzés önköltséges, díja: 600.000 Ft

Információ: info@gde.hu