Python programozás alapjai
Python programozás alapjai
A képzés célja
A kurzus célja, hogy a résztvevők alapos ismereteket szerezzenek a Python programozási nyelv alapjairól, valamint a haladóbb technikákról és gyakorlatokról. A hallgatók megtanulják a Python telepítését, a fejlesztői környezetek használatát, és megismerkednek az alapvető adatstruktúrákkal, vezérlési szerkezetekkel, valamint a fájlkezeléssel. A képzés végére a résztvevők képesek lesznek önállóan Python programokat írni, karbantartani és hibakeresést végezni, valamint összetett feladatokat megoldani.
A kurzust ajánljuk:
- Teljesen kezdők a programozás területén, és szeretnének egy könnyen tanulható, de rendkívül hatékony programozási nyelvvel megismerkedni.
- Már rendelkeznek némi programozási tapasztalattal más nyelveken, de szeretnék bővíteni tudásukat és megismerkedni a Python nyelv sajátosságaival és lehetőségeivel.
- Fejlesztők, adatkutatók, elemzők, akik Python alapú eszközöket szeretnének használni munkájuk során, például adatfeldolgozás, webfejlesztés, automatizálás vagy mesterséges intelligencia területén.
- Olyan szakemberek, akik szeretnék bővíteni technikai készségeiket és jobban megérteni a Python nyelv nyújtotta lehetőségeket különböző projektek és feladatok megoldására.
A képzéshez szükséges előzetes ismeretek
A képzés azoknak szól, akik még egyáltalán nem foglalkoztak a programozással, és szeretnék azt elsajátítani, illetve akiknek esetleg már van némi programozási ismeretük más nyelvben, de most a Pythont is szeretnék megismerni. Előkövetelményként így felhasználó szintű számítógépes ismeretekre és dokumentáció olvasási szintű angol nyelvtudásra van szükség.
Képzés felépítése
Az oktatási anyag felépítésénél figyelembe vettük az egymásra épülő funkciók fontosságát. Minden lecke egyszerű példán keresztül mutatja be az adott eszközt, magyarázza az adott funkcionalitást. A kurzus képernyőfelvétellel, közvetlen stílusban magyarázza az egyes leckéket. A leckék fejezetekbe tömörítve adják vissza az összefüggő részeket.
Megismerkedünk a Python programozási nyelvvel, annak telepítésével és a különböző fejlesztői környezetekkel, mint például a VSCode. Ezt követően megtanulhatjuk a változók létrehozását, a string típus kezelését, valamint az adatok bekérését a felhasználótól és a szövegek formázását, majd a leggyakrabban felhasználható eszközöket, a nevezetes algoritmusokat. A kurzus átfogó képet ad a Python programozásról, és biztosítja, hogy a résztvevők alaposan megértsék és alkalmazni tudják a nyelvet különböző feladatok megoldására.
A képzés témái
- A Python nyelv, fejlesztő környezet, számok és operátorok
- Alap adattípusok, operátorok
- A list konténer típus, ciklusok
- További vezérlési szerkezetek
- Listák kezelésének haladó technikái
- Függvények
- Nevezetes algoritmusok
- A tuple és a set konténer típusok
- A dict konténer típus, CRUD műveletek
- A Python modulrendszere
- Fájlkezelés
- Összetett feladat készítése
Az oktatási anyag minőségi megfelelése
A tárgyat olyan szakemberek oktatják, akik széles körű tapasztalatokkal rendelkeznek a valós piaci környezetből és iparágakból, átfogó projektek megvalósítása során. Szakmai háttérük különféle szervezeti struktúrákban és iparágakban gyökerezik, beleértve a hazai és nemzetközi startupokat, a kis- és középvállalkozásokat, valamint a multinacionális vállalatokat.
A tananyag elsajátítása érdekében a képzés elvégzését, prezentációk, ellenőrző kérdések, gondolattérkép és előre felvett magyarázó videók segítik. A tananyag elkészítése során figyelembe vettünk minden a kor szellemének megfelelő elvárást. Ennek megfelelően a képzés fókuszában a gyakorlati tudás megszerzése áll.
Kattints és nézd meg közelebbről, hogy hogyan néz ki egy online kurzus:
A képzés mikrotanúsítványa
A képzés hallgatói a jelenleg érvényben lévő jogszabályok alapján hallgatói jogviszonyt hoznak létre a Gábor Dénes Egyetemmel. Amennyiben a kurzust sikeresen teljesítik, azaz a záró teszten, legalább 50%-os értékelést kapnak, mikrotanúsítványt állítunk ki 3 kredit teljesítéséről.
A képzés költsége
279.000 Ft
Várható indítás
2024. szeptember 1.
Amennyiben kérdésed lenne, az alábbi e-mail címre küldheted el kérdéseidet: info@gde.hu