Ugrás a tartalomra

GDE finTECH Gallery

GDE finTECH Gallery néven indult újra a kezdeményezés, amely a korábbi Fintech Szalon szellemiségét felvállalva az akadémiai és az üzleti szféra közötti kapcsolattartásra biztosít szakmai fórumot - megújult tartalommal és célkitűzésekkel.  Egyetemünk szervezésében induló eseménysorozat alakuló ülését december 4-én tartották.

 

A szakmai műhely célja, hogy hidat képezzen az akadémiai és az üzleti szféra között, miközben platformot biztosít a szakmai eszmecserére és networkingre. A 2025-ben negyedévente tervezett találkozókon neves kutatók, oktatók és gyakorlati szakemberek adnak elő, amelyet műhelybeszélgetés követ. Aktuális témák, kihívások és problémafelvetések kapnak helyet a fórumon, ahonnan a résztvevők - ha nem is kész megoldásokat, de - irányvonalakat innovatív ötleteket vihetnek magukkal.

 

„A Galéria elnevezés azt sugallja, hogy akár a művészeti galériában, itt is különféle alkotásokat és megoldásokat mutatunk be, ám ezek a fintech világának legújabb innovatív ötletei és technológiái. Ez az interaktív környezet tudásmegosztási és egyben kapcsolatépítési fórumot is teremt: a Galéria célja, inspiráció a kutatási, az oktatási és a céges gyakorlat területei között, hogy kreatív műhelyként segítse a jövő kihívásaira való felkészülést. A témák között kiemelt szerepet kap a fintech világot formáló blockchain, a mesterséges intelligencia, valamint a kiberbiztonság” – nyitotta meg az alakuló ülést Dr. Dietz Ferenc, a Gábor Dénes Egyetem elnöke, a finTECH Gallery életre hívója.

 

A GDE Fintech Gallery működése az egyetemi oktatás szempontjából is fontos lépés, hiszen szakmai hátteret biztosít az egyetemünkön 2025 szeptemberében induló fintech képzésének. A tervek szerint 2025-ben intézményünk megnyitja a legmodernebb eszközökkel felszerelt FinTech Laborját is, amely nemcsak a hallgatóink gyakorlati képzését szolgálja majd, hanem a kutatók munkáját, a céges partnereket is támogatja.