SQL Server és Transact-SQL programozás
A képzés célja
A kurzus célja, hogy megismertesse a hallgatókat az MS SQL Server Transact-SQL nyelvével. A képzés első fele az egyszerűbb SQL lekérdezésektől indulva az összetett lekérdezések rejtelmeibe vezet el. A második rész a DML utasításokkal (INSERT, UPDATE DELETE) kezdődik, majd a táblatervezésen át a nézetek és tárolt eljárások programozását taglalja. A végén a hatékonysági kérdések is szerepet kapnak az indexekkel foglalkozó modulban.
Ez a képzés különösen hasznos a következő csoportok számára:
- Azok számára, akik most kezdik az adatbázisokkal való munkát és szeretnék elsajátítani az SQL Server alapjait és fejlettebb funkcióit. A tananyag lefedi a legfontosabb SQL utasításokat, adatbázis-tervezési alapokat és az adatkezelés különböző aspektusait.
- Akik napi szinten dolgoznak adatbázisokkal, és szeretnék mélyebben megismerni az SQL Server lehetőségeit. A képzés segít a hatékonyabb adatkezelésben és optimalizálásban, továbbá az SQL programozási alapjainak elsajátításában.
- Azok számára, akik nagy mennyiségű adatot dolgoznak fel és elemeznek. Az SQL Server-rel kapcsolatos ismeretek lehetővé teszik az összetett lekérdezések és adatelemzések hatékony végrehajtását.
- Akik az SQL Server karbantartásáért és teljesítményének optimalizálásáért felelnek. A képzés során megszerzett tudás segíti a hatékony indexelést, tárolt eljárások és triggerek használatát, valamint az adatbázisok biztonságos és hatékony tervezését.
- Akik olyan projekteken dolgoznak, amelyek magukban foglalják az adatbázisok tervezését és implementálását. A képzés átfogó áttekintést nyújt az adatbázisok struktúrájáról és az SQL nyelv különböző aspektusairól.
A kurzus az alapoktól indulva mélyreható ismereteket nyújt az SQL Server használatáról, így a résztvevők képessé válnak hatékony és optimalizált adatbázis-rendszereket létrehozni és karbantartani.
A képzéshez szükséges előzetes ismeretek
A kurzus sikeres elvégzéséhez alapszintű adatkezelési ismeretek szükségesek. Ez magában foglalja az olyan alapvető szoftverek használatának ismeretét, mint például az Excel.
Képzés felépítése
A kurzus 12 fejezetből áll, melyekhez leckék tartoznak. Az egyes fejezetek első leckéje bevezetésként bemutatja az adott fejezet által érintett témákat. Minden fejezet végén egy összefoglaló lecke áll, ami a fejezet leckéiben szereplő legfontosabb ismereteket összegzi.
A képzéshez kisebb részben prezentációs diák tartoznak. A prezentációs diák szövegezése vázlatszerű, így a lényegi információk a videóban hangzanak el. Ha egy adott lecke időtartama lehetővé tette, akkor a prezentációs rész mellé bekerültek a gyakorlati példák is. A legtöbb esetben a demonstrációs példák a prezentációt követő külön leckében kaptak helyet.
A kurzus gyakorlati része az AdventureWorks2022 adatbázis üzleti szituációs feladataira épül. Az AdventureWorks2022 adatbázis a Microsoft által készített elképzelt kerékpár gyártó és árusító világcég
kereskedelmi rendszere. A gyakorlati (demonstrációs) leckék kiindulásként elővezetnek egy olyan életszerű, valós üzleti problémát, ami az adott lecke témaköréhez illeszkedik. A videó a felvetett probléma konkrét SQL megoldását mutatja be az SQL Server Management Studio környezetben.
A képzés témái
- Bevezetés az SQL Server relációs adatbázis világába
- SELECT utasítás egy táblával
- JOIN, adattípusok és NULL kezelés
- Csoportosítás és beágyazott SELECT
- Beépített függvények
- Halmazelméleti játékok, összetett feladatok
- DML utasítások
- Az SQL programozás alapjai
- Adatbázistervezés, táblatervezés
- Nézet (VIEW) és skalár függvény
- Tárolt eljárás és trigger
- Indexek
Az oktatási anyag minőségi megfelelése
A tananyag elsajátítása érdekében a képzés elvégzését, prezentációk, ellenőrző kérdések, gondolattérkép és előre felvett magyarázó videók segítik. A tananyag elkészítése során figyelembe vettünk minden a kor szellemének megfelelő elvárást. Ennek megfelelően a képzés fókuszában a gyakorlati tudás megszerzése áll. A képzéshez tartozó tananyag korábbi verziója az Adatbázisspecialista képzés keretében három, egymást követő évben bizonyított.
Kattints és nézd meg közelebbről, hogy hogyan néz ki egy online kurzus:
A képzés mikrotanúsítványa
A képzés hallgatói a jelenleg érvényben lévő jogszabályok alapján hallgatói jogviszonyt hoznak létre a Gábor Dénes Egyetemmel. Amennyiben a kurzust sikeresen teljesítik, azaz a záró teszten, amelyben a résztvevőnek 20 kérdésből álló feleletválasztós tesztet kell kitöltenie, legalább 50%-os értékelést kapnak, mikrotanúsítványt állítunk ki 3 kredit teljesítéséről.
A képzés költsége
279.000 Ft
Várható indítás
2024. szeptember 1.
Amennyiben kérdésed lenne, az alábbi e-mail címre küldheted el kérdéseidet: info@gde.hu